انشا صفحه ۶۲ و ۶۳ کتاب نگارش هشتم طعم بستنی یخی حس و حال پایه کلاس هشتم درباره درمورد تجربی انسانی ریاضی

انشا طعم بستنی یخی نگارش هشتم

انشا درباره طعم بستنی یخی مقدمه بدنه نتیجه

مقدمه:زمان های بچگی انسان دوران خوب و پر از خاطرات ثبت شده ای است که با جرقه ای آن را به دنیای شیرین می اندازد و غرق می شود از خاطره های شیرین. جرقه کوچکی مثل طعم بستنی یخی.

تنه انشا:بستنی یخی به خودی خود خاطرات زیادی از پدر و مادرها و پدربزرگ و مادربزرگ ها و حتی خود ما را تشکیل دادند. دقیقاً بعد از یک ظهر تابتسان پس از گذراندن روزی پر از فشار و گرما خوردن بستنی یخی لذت فوق العاده ای دارد. طعم های متفاوتی مانند پرتقالی لیمویی توت فرنگی طالبی و شاتوت به لذت آن اضافه می‌کند. و آوای قچ قچ تکه های سرد بستنی یخی زیر دندان ها جان آدمی را تازه می‌کند. طعم بستنی یخی طعم بهشت کوچکی را دارد که با چشیدن مزه آن در سرزمین یخی با طعم های مختلف غرق می شویم و لدت آن را در تمام وجود خود احساس میکنیم و در ذهن و یاد ما این طعم تبدیل می شود به همان خاطره به یاد ماندنی پدران و مادرانمان که دنیای کوچک کودکیمان را تشکیل داده اند. جالب اینجاست که طعم بستنی حتی در فصل های سرد مثل زمستان هم لذتی خاص دارد و مهم آن است که کنار دوستان و خانواده ات باشی آن موقع است که حتی بستنی یخی در سرما و برف و در زیر باران و تگرگ هم طعم لذت بخشی به خود میگیرد. اما متاسفانه بسیاری از افراد این کار را نادانی می‌دانند اما از دیدگاه من این خود نوعی خاطره ای فراموش نشدنی خواهد شد اما این که اصل بستنی یخی در تابستان گرم مورد استفاده است قابل انکار نیست آن طعم لذت بخش خود را دارد و این یک دیدگاه شخصی است نظر شما چگونه است ؟

نتیجه گیری:دقیقا روزهای بعد از زمانی که نوه عزیزت از سرو کولت بالا می رود تا تو برای او یک بستنی یخی آن هم در گرمای ظهر تابستان بخری تو در خاطرات و دوران کودکی از او غرق می‌شویم و طعم فراموش نشدنی بستنی یخی آن موقع است که پی به خوشبختی و حال خوب گذشته میبری.

طعم بستنی یخی چه حس و حالی به شما میدهد

مقدمه:بعضی از افراد چه بزرگ و چه کوچک باشند از طعم بستنی یخی لذت می برند. دوست دارند با شور و نشاط کامل میخورند و بعضی ها اصلا این طعم بستنی یخی را دوست ندارند.

بند بدنه:اما خیلی ها شاید بستنی یخی را در یک روز گرم تابستان بهتر هوس کنند و آنها با جمع دوستانشان میل کنند. اما نه به خاطر طعم و مزه ی دلپذیر آن بلکه به خاطر یخی بودن آن خنک کردن بدن و دهان است. ولی خودم خیلی بستنی یخی را خیلی  دوست دارم حالا با هر طعی که باشد ،برایم لذت نابی دارد . و اگر با طعم پرتقال و انار باشه که خیلی عالیه است و هر جا که می خواهم بستنی بخرم دسته جمعی باهم بستنی مورد علاقه مان را بخریم ، به دوستانم میگوییم لطفا برای من بستنی یخی بگیرید به جای بستنی کیمی چون طعم آن مرا به یاد دورانی می اندازد که با دوستان بعد از زنگ آخر مدرسه به مغازه روبروی مدرسه مان می رفتیم و بستنی یخی با طعم شاه توتی و هلو میگرفتیم و شروع به خوردن میکردیم تا به خانه برسیم. در تابستان اگر می خواستم کسی رو مهمان کنم برای او یک بستنی یخی میگرفتم طعم یخی آن به تنش بچسبه و خنک شود و دوست های دیگر من هم این کار رو میکردند یعنی وقتی می خواستند کسی را مهمان کنند برای او بستنی یخی میگرفتندو با شوخی و خوشحالی بهترین بستنی می شود ، که طعم آن بی نظیر است. من حتی در فصل زمستان نیز از بستنی یخی ای که خودم با برف درست میکردم را می خوردم و لذت میبردم یعنی مقداری برف تمیز را با شیره انگور مخلوط میکردم و روبروی پنجره ایی که به سمت حیاط و بیرون باز می شد می نشستم و میل میکردم و بعد از این جریان ها خواهرم از میوه هایی که قابل خوردن نبودن اما می شد از آنها برای لواش و بستنی استفاده کرد ، برای درست کردن بستنی میوه ایی کمک میگرفت

و بعد از پختن و له شدن و با گذاشتن آنها در یخچال فریزر بستنی میوه ای یخی درست می کرد. که طعم بستنی یخی مغازه را داشت.ولی من نمی دانم طعم دهنده هایی که در بستنی یخی استفاده می شود آیا واقعا طبیعی است یا از نوع مصنوعی است.

نتیجه گیری:البته خیلی ها میگن توی این بستنی یخی ها از طعم دهنده های مصنوعی و شیمیایی استفاده می شود دلیلش هم اینه که یکی از آشنایان همسایه ایی داشت که در کارخانه یخمک سازی کار میکرد که دست های او همیشه زخم بودند وقتی علت آن را از او بپرسیدند گفته بود که به خاطر موادی است که برای طعم دهنده و رنگ دهنده برای نوشمک ها و بستنی یخی استفاده می شود اما از هر چیزی که بگذریم از خنک شدن بدن هنگام عطش با طعم یخی بستنی یخی نمی شود گذشت.

نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟ نظر بزارید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Djuan نگین کویر دنیای کامپیوتر Graphic plus Mike دوچرخه برقي بهتر بخر مطب خانه 大海 آموزش تکنیک های نقاشی کودک